česky | Deutsch | English
zámek Děčín > Jak se k nám dostanete
 

Jak se k nám dostanete

Do Děčína autem, vlakem, autobusem, na kole i pěšky

Děčín je důležitým dopravním uzlem, a proto se k nám snadno dostanete téměř všemi dopravními prostředky.

autem

I když Děčín neleží přímo na trase žádné dálnice, je přístupný autem ze všech směrů. Cesta z Prahy vám zabere necelou hodinu a půl, z Liberce hodinu, z Ústí nad Labem, Teplic či České Lípy zhruba půl hodiny. Z turistických oblastí Českého Švýcarska jste na zámku doslova za několik minut. Při příjezdu prosíme respektujte zákaz vjezdu do zámeckého areálu. Možností parkování je v okolí zámku celá řada. Pěší cesta od automobilu vám nebude trvat déle než deset minut.

vlakem

Děčín leží na trase důležitého železničního koridoru Praha–Drážďany, a proto je cesta vlakem jednou z nejpraktičtějších.
Přímo před hlavním nádražím naleznete zastávky MHD. K cestě na zámek můžete využít linky č. 1, 2, 4, 7, 8, 9, 12, 14. Vystoupíte na druhé zastávce „Tyršova ulice“, poté se dáte vlevo a z Tyršovy ulice se dostane do ulice Křížové, které dominuje kostel Povýšení sv. Kříže. Projdete okolo něj a zatočíte vpravo, barokní Křížovou branou vstoupíte do Dlouhé jízdy, která vede přímo na zámek. Pokud se cítíte na pěší pochod, trvá cesta na zámek zhruba 25 min.
Při cestě od Liberce či po pravé (střekovské straně) Labe, můžete vystoupit již ve stanici Děčín – východní nádraží. Pěší cesta na zámek Vám bude trvat asi 10 min.

autobusem

Přímou autobusovou linkou se do Děčína dostanete např. z Liberce, České Lípy či Ústí nad Labem. Při cestě z Prahy musíte přestoupit v Ústí nad Labem.
Pokud jste na výletě či dovolené v oblasti Národního parku České Švýcarsko, můžete využít turistickou autobusovou linku 434 na trase Děčín – Hřensko – Mezní Louka – Jetřichovice – Chřibská – Doubice – Krásná Lípa. Vystupte na zastávce „Masarykovo náměstí“ a na zámek se pěšky dostanete zhruba za 5 minut.

lodí

Děčín byl od nepaměti spojen s lodní dopravou, proto byste jen těžko vymysleli stylovější způsob cestování. Lodí se můžete svézt jak od Hřenska, tak od Ústí nad Labem.

na kole

Děčín je na kole přístupný po běžných cestách ze všech směrů. Speciální cyklostezka vede po levém labském břehu od státní hranice s SRN. Při cestě od Hřenska se na ní dostanete přívozem v Dolním Žlebu. Vaši kondici prověří stoupání přístupovou cestou zvanou Dlouhá jízda. V barokních dobách byla vystavěna pro pohled z koňského hřbetu. Vyzkoušejte, zdali je pohled z kola stejně působivý.

pěšky

Děčín je místem, kde se pěší turistice vždy velmi dařilo. První turistické a vycházkové stezky zde byly vybudovány již před rokem 1822. Navažte na tuto tradici a vydejte se k nám pěšky! Můžete si vybrat mezi táhlým stoupáním barokní Dlouhé jízdy, či serpentinovou cestou z města, která vás povede částí zámeckého parku.
 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Zámek DěčínDoporučené ubytování v Českém Švýcarsku

Objevuj památky