česky | Deutsch | English
zámek Děčín > Program
 

Program


rezervovat 30.07.2016 - Sezn@mka - Letní kino na zámku

 Režie: Zita Marinovová

Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Zuzana Kajnarová, Marie Doležalová, Šárka Vaculíková, Ladislav Hampl, Petr Vondráček, Lukáš Pavlásek, aj.

"Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Ale pozor, v rybníku hledajících se může objevit i dravá štika. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti.


rezervovat 31.07.2016 - André Rieu: Koncert z Maastrichtu 2016 - Letní kino na zámku

 Andrého koncert trhal v roce 2015 rekordy v návštěvnosti v mnoha zemích a publikum zaujal v každém koutu Evropy. Letos se znovu těšíme na osvědčené, ale i nové tváře a doufáme, že se k nám ve svém kině na tuhle fantastickou událost přidáte. Nizozemský mistr André Rieu se vrací do rodného Maastrichtu na další neuvěřitelný koncert pod širým nebem, plný hudby, smíchu i ohňostrojů. Připravte se na spoustu emocí během mimořádného koncertu tohoto roku, který baví publikum po celém světě. André je fanouškům důvěrně známý jako "král waltzu". Každý rok vystupuje před tisíci fanoušky v překrásných kulisách středověkého náměstí svého rodného Maastrichtu v Nizozemsku. Letos se k němu jako vždy připojí slavný Johann Strauss Orchestra, jeho sopranistky a tenoři a speciální hosté. Koncerty v Maastrichtu jsou z celé Adrého sezóny nejpopulárnější a v roce 2016 se navíc chystá největší a nejvelkolepějšímu vystoupení, které bylo kdy v kinech k vidění. André chce okouzlit publikum na nezapomenutelném večeru plném humoru, hudby a emocí. Nechte se pohltit okouzlující atmosférou, která baví publikum v každém koutě planety. Všechny Andrého fanoušky svádí dohromady společná touha sdílet a zažít překrásnou hudbu, smích, tanec i několik slz. Když se ptali Adrého, co by vzkázal svým fanouškům po celém světě, řekl: "Jsem tak rád, že můj koncert v domácím Maastrichtu bude v červenci znovu k vidění v kinech! Bude to úžasný večer a můžu vám slíbit, že to bude hudební zážitek, který si budete pamatovat. Jestli se k nám nemůžete přidat v Maastrichtu, dorazíme my za vámi do vašeho kina."


rezervovat 02.08.2016 - Hra peněz - Letní kino na zámku

 Režie: Jodie Foster

Hrají: George Clooney, Julia Roberts, Jack O'Connell, Dominic West, Caitriona Balfe, Christopher Denham, Giancarlo Esposito, Liz Celeste, Marko Caka, Pernell Walker, aj.

V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního televizního pořadu Leeho Gatese a jeho producentky Patty, kteří se ocitají ve velice výbušné situaci poté, co kontrolu nad studiem násilím převezme rozzlobený finančník, jenž přišel o veškerý svůj majetek (Jack O'Connell). V průběhu napínavého střetu, vysílaného televizí v přímém přenosu milionům diváků, jsou Lee a Patty nuceni pustit se do boje nejen s útočníkem samotným, ale také s časem, aby rozpletli záhadu konspirace, ukrývající se na pozadí současných frenetických a vysoce technizovaných globálních obchodních trhů.


rezervovat 03.08.2016 - Kniha džunglí - Letní kino na zámku

 Režie: Jon Favreau

Hrají: Neel Sethi, Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Christopher Walken, Giancarlo Esposito, Lupita Nyong'o, Jamie Dornan

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně.


rezervovat 04.08.2016 - Podfukáři 2 - Letní kino na zámku

 Režie: Jon Murray Chu

Hrají: Mark Ruffalo, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Lizzy Caplan, Dave Franco, Daniel Radcliffe, Morgan Freeman, aj.

Špičkoví iluzionisté ze skupiny ČTYŘI JEZDCI [Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan] se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin.


rezervovat 05.08.2016 - Sebevražedný oddíl - Letní kino na zámku

 Režie: David Ayer

Hrají: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara, aj.

Tajná vládní agentura A.R.G.U.S., kterou vede Amanda Waller (Viola Davis), vytvoří skupinku super padouchů, které říkají Suicide Squad - sebevražedná skupina. To proto, že se občas jeden z nich nevrátí z akce zpět. Provedení jednotlivých úkolů vede k výměně za kratší tresty odnětí svobody pro jednotlivé zúčastněné.


rezervovat 07.08.2016 - Jak básníci čekají na zázrak - Letní kino na zámku

 Režie: Dušan Klein

Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Linda Rybová, Lukáš Vaculík, Filip Antonio, Tereza Brodská, Eva Jeníčková, Josef Somr, Pavel Zedníček, Michaela Badinková, Petr Cemper, aj.

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano?


rezervovat 09.08.2016 - Pavel Kohout – varhany
19:00 děkanský kostel Povýšení sv. Kříže | 2. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Koncert špičkového českého varhaníka, laureáta řady interpretačních soutěží doma i v cizině. | Program: J. S. Bach, F. Musil, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Reinberger a P. Eben. | Vstupné: 120 Kč, studenti/senioři 90 Kč.

rezervovat 10.08.2016 - Noční prohlídka od 21:00
21:00 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na děčínském zámku setkali tři evropští panovníci. | Hrají: Josef Barták, Petra Nedvědová, Petr Svoboda, Michal Nedvěd, Vít Kofroň, Aleš Kalvoda ad. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

rezervovat 10.08.2016 - Noční prohlídka od 21:45
21:45 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na zámku setkali tři evropští panovníci. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

11.08.2016 - Česká filharmonie – Romano Drom 2016

20:00 jižní zahrady | Čhavorenge - Ida Kelarová | Tradiční i soudobá romská tvorba | D. Dužda, J. Brahms, G. Boulanger | Vstup volný.

rezervovat 12.08.2016 - Noční prohlídka od 21:00
21:00 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na děčínském zámku setkali tři evropští panovníci. | Hrají: Josef Barták, Petra Nedvědová, Petr Svoboda, Michal Nedvěd, Vít Kofroň, Aleš Kalvoda ad. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

rezervovat 12.08.2016 - Noční prohlídka od 21:45
21:45 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na zámku setkali tři evropští panovníci. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

rezervovat 12.08.2016 - Noční prohlídka od 22:30
22:30 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na zámku setkali tři evropští panovníci. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

21.08.2016 - William Shakespeare: Jindřich VI. - 1. díl
   

20:00 jižní zahrady | Již počtvrté letní shakespearovské představení v zámeckých zahradách | Anglický král umírá, hra o trůny začíná. | Překlad: Martin Hilský, dramaturgie: Vladimír Čepek, režie: Filip Nuckolls | Uvádí
Činoherák Ústí nad Labem. Vstupné: 220 Kč, studenti/senioři/ ZTP 180 Kč

27.08.2016 - XVI. Literární Zarafest
 

15:00 Růžová zahrada | Program celého festivalu najdete na: www.zarafest.cz

28.08.2016 - Slavnosti vína a medu
   


od 10:00 hlavní nádvoří | Stánky s vínem a medem, soutěžní ochutnávky, přednášky o včelařství a další program. | Vstup volný


rezervovat 21.09.2016 - Duo Bretas–Kevorkian (Brazílie)
19:00 zámek – Rohový sál | 3. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Patrícia Bretas, Josiane Kevorkian – čtyřruční klavír | Tradiční chopinovský koncert hostí vynikající klavírní duo z Latinské Ameriky. | Program: F. Chopin – Tarantelle op. 43, A. Dvořák – Slovanské tance op. 72 (výběr), E. Grieg – Peer Gynt, Suita č. 1 op. 46, B. Martinů – z cyklu Loutky, F. Mignone, M. Santos, R. Tacuchian, G. de Sá a R. Miranda. | Mecenášem koncertu je pan Valdemar Grešík. | Vstupné: 180 Kč, studenti/senioři/ZTP 150 Kč.

rezervovat 29.09.2016 - Amarcord (SRN)
19:00 zámek – Knihovní sál | 4. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Wolfram Lattke, Robert Pohlers – tenor, Frank Ozimek – baryton, Daniel Knauft, Holger Krause – bas. | Program: Evropský romantismus a lidové písně z celého světa – C. Saint-Saë ns, R. Schumann, L. Janáček a E. Elgar. | Koncert je součástí mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica 2016. | Vstupné: 250 Kč / 10 €.