česky | Deutsch | English
zámek Děčín > Program
 

Program


rezervovat 06.07.2016 - Správní chlapi - Letní kino na zámku

Režie: Shane Black

Hrají: Ryan Gosling, Russell Crowe, Matt Bomer, Kim Basinger, Margaret Qualley, Jack Kilmer, Angourie Rice, Ty Simpkins, Keith David, Beau Knapp, Yaya DaCosta, aj.

Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy.rezervovat 07.07.2016 - Lída Baarová - Letní kino na zámku

Režie: Filip Renč

Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Simona Stašová, Gedeon Burkhard, Karl Markovics, Martin Huba, Zdenka Procházková, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Jiří Mádl, aj.

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, ale hlavně Goebbels. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho - rodiny, kariéry, Říše. Hitler rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální vztah s Baarovou. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a podaří se jí uprchnout zpět do vlasti. Po okupaci musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká.

 


rezervovat 08.07.2016 - Mike i Dave sháněj holku - Letní kino na zámku
Režie: Jake Szymanski

Hrají: Zac Efron, Anna Kendrick, Aubrey Plaza, Adam DeVine, Stephen Root, Stephanie Faracy, Sam Richardson, Mary Holland, Bob Turton

Milovníci večírků bratři Mike (Adam Devine) a Dave (Zac Efron) podají na internetu inzerát s cílem najít perfektní dívčí doprovod (Anna Kendrick, Aubrey Plaza), který by vzali s sebou na havajskou svatbu své sestry.

 

 


rezervovat 09.07.2016 - Legenda o Tarzanovi - Letní kino na zámku

Režie: David Yates

Hrají: Alexander Skarsgard, Samuel L. Jackson, Margot Robbie, Christoph Waltz, John Hurt, Ella Purnell, Djimon Hounsou, aj.

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsg?rd) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest.


rezervovat 10.07.2016 - Hledá se Dory - Letní kino na zámku

 Režie: Andrew Stanton

Scénář: Andrew Stanton

V animovaném filmu od studií Disney/Pixar se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária.


rezervovat 11.07.2016 - Padesátka - Letní kino na zámku

 Režie: Vojtěch Kotek

Hrají: Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Jiří Mádl, Vojtěch Kotek, Vilma Cibulková, Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser, Jiří Schmitzer, Hana Vagnerová, Jaromír Dulava, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert

Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval.


rezervovat 12.07.2016 - Captain America: Občanská válka - Letní kino na zámku

 Režie: Anthony Russo, Joe Russo

Předloha: Jack Kirby (komiks), Joe Simon (komiks)

Hrají: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Don Cheadle, Jeremy Renner, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, aj.

Film Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách .


rezervovat 13.07.2016 - Alenka v říši divů: Za zrcadlem - Letní kino na zámku

 Režie: James Bobin

Hrají: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen, Rhys Ifans, Matt Lucas, Ed Speleers, aj.

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli - i nepřáteli - v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas.


rezervovat 14.07.2016 - Očista: Volební rok - Letní kino na zámku

 Režie: James DeMonaco

Hrají: Elizabeth Mitchell, Frank Grillo, Mykelti Williamson, Raymond J. Barry, Ethan Phillips, Edwin Hodge, Terry Serpico, Rob Vardaro, Sparrowhawk, Joseph Julian Soria

Prostý, ale účinný. Takový je již třetí díl série, založené na stejném námětu. Co byste dělali, kdybyste si mohli jednu noc v roce dělat beztrestně, co chcete? Ano, byl by to horor. Očista: Volební rok otevírá další děsivou kapitolu o dvanácti hodinách anarchie, která vypukne vždy jednou v roce v jedné brutální noci nazvané Očista. Během ní neplatí žádný zákon, vražda je legální.


rezervovat 15.07.2016 - Doba ledová: Mamutí drcnutí - Letní kino na zámku

 Režie: Mike Thurmeier

Ledová událost roku! Scratova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které transformují a ohrozí ledový svět. Aby se zachránili, musí Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou komických momentů a dobrodružství. Odcestují do neznámých exotických zemí, kde se potkají s celou řadou nových, svérázných postav.


rezervovat 16.07.2016 - Pan Dokonalý - Letní kino na zámku

 Režie: Paco Cabezas

Hrají: Anna Kendrick, Anson Mount, Sam Rockwell, Tim Roth, RZA, Elena Sanchez, James Ransone, Michael Eklund, aj.

Martha (Anna Kendrick) se po bolestivém rozchodu setkává s mužem, který by mohl být tím pravým. Tedy jenom do momentu, než zjistí, že "Pan Pravý" (Sam Rockwell) má jednu zásadní chybu - je to nájemný zabiják na útěku před gangem, který ho zaměstnává. Než to však Martha zjistí, jsou už do sebe bezhlavě zamilovaní. Rozhodne se tak, že jediným řešením bude "Pana Dokonalého" napravit...


rezervovat 17.07.2016 - Orel Eddie - Letní kino na zámku

 Režie: Dexter Fletcher

Hrají: Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken, Jo Hartley, Tim McInnerny, Mads Sj?g?rd Pettersen, Rune Temte, Edvin Endre, Marc Benjamin, Lasco Atkins, Iris Berben

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards, nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Konkrétně na skoky na lyžích. V roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný "Orel Eddie".


rezervovat 19.07.2016 - Most špionů - Letní kino na zámku

 Režie: Steven Spielberg

Hrají: Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda, Austin Stowell, Domenick Lombardozzi, Sebastian Koch, Michael Gaston, Peter McRobbie, Stephen Kunken, Eve Hewson, aj.

Most špiónů je dramatický thriller, který vznikl pod režijní taktovkou Stevena Spielberga. Jeho hlavní hrdina James Donovan (Tom Hanks), řadový právník z Brooklynu, se ocitne uprostřed studené války, když ho CIA vyšle na téměř nesplnitelnou misi: má vyjednat propuštění zajatého amerického pilota, který byl s výzvědným letadlem U-2 sestřelen nad Sovětským svazem.


rezervovat 19.07.2016 - Petr Čech – varhany
19:00 děkanský kostel Povýšení sv. Kříže | 1. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Koncert skvělého českého varhaníka oceňovaného u nás i v zahraničí. | Program: J. Klička a F. Liszt. | Vstupné: 120 Kč, studenti/senioři 90 Kč.

rezervovat 20.07.2016 - Doba ledová: Mamutí drcnutí - Letní kino na zámku

 Režie: Mike Thurmeier

Ledová událost roku! Scratova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které transformují a ohrozí ledový svět. Aby se zachránili, musí Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou komických momentů a dobrodružství. Odcestují do neznámých exotických zemí, kde se potkají s celou řadou nových, svérázných postav.


rezervovat 21.07.2016 - Warcraft: První střet - Letní kino na zámku

 Režie: Duncan Jones

Hrají: Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Burkely Duffield, aj.

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.


rezervovat 22.07.2016 - Učitelka - Letní kino na zámku

 Režie: Jan Hřebejk

Scénář: Petr Jarchovský

Hrají: Zuzana Mauréry, Peter Bebjak, Csongor Kassai, Martin Havelka, Zuzana Konečná, Ondřej Malý, Attila Mokos, Éva Bandor, Richard Labuda, Lukáš Pelč

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání.


rezervovat 23.07.2016 - Teorie tygra - Letní kino na zámku

 Režie: Radek Bajgar

Hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Havelka, Pavla Beretová, Jakub Kohák, Iva Janžurová, Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Klára Melíšková, Jaromír Dulava, Tereza Těžká

Road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše. Film je též o jeho ženě, která to prostě myslela dobře: za manželství i svého muže obětavě převzala zodpovědnost, protože muži toho nejsou schopni. Revolta starého pána rozkolísá zavedené pořádky i v rodinách jejich dětí. Mladí by si to rádi zařídili lépe, ale zničující rodinná strategie pomalé přeměny z tygrů na králíky má hluboce zapuštěné kořeny.


24.07.2016 - W. A. Mozart – Kouzelná flétna
 

20:00 jižní zahrady | Opera pod širým nebem | Evropský komorní orchestr EMA, sólisté a sbor Evropské hudební akademie Teplice Dirigent: Norbert Baxa, režie: Martin Otava.
Vstupné: 450, 350 a 250 Kč.

rezervovat 25.07.2016 - Den nezávislosti: Nový útok - Letní kino na zámku

 Režie: Roland Emmerich

Hrají: Jeff Goldblum, Bill Pullman, Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourg, Joey King, Maika Monroe, Angelababy, William Fichtner, Sela Ward, Brent Spiner, Judd Hirsch, aj.

Potom, co Den nezávislosti redefinoval velkofilmy, přinese další kapitola globální katastrofu nepředstavitelných rozměrů. Za využití posbírané mimozemské technologie spolupracují pozemské národy na ohromujícím obranném programu, jehož úkolem je ochrana planety. Na bezprecedentní vyspělou sílu mimozemšťanů se připravit nelze. Jedině vynalézavost několika statečných mužů a žen může pozemšťany zachránit před vyhynutím.


rezervovat 26.07.2016 - Deadpool - Letní kino na zámku

 Režie: Tim Miller

Hudba: Junkie XL

Hrají: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Gina Carano, Brianna Hildebrand, Leslie Uggams, Jed Rees, Karan Soni, Ben Wilkinson, Stan Lee

Nejsem žádnej z**** superhrdina. Je to tak. Deadpool je největší překvapení mezi comicsovými adaptacemi. Je to zábavné, sprosté, pubertální, jednoduché, ale chytré, a je to prostě dobré. Přijďte zas.


rezervovat 27.07.2016 - Zootropolis: Město zvířat - Letní kino na zámku

 Režie: Byron Howard, Rich Moore

Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda.


rezervovat 30.07.2016 - Sezn@mka - Letní kino na zámku

 Režie: Zita Marinovová

Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Zuzana Kajnarová, Marie Doležalová, Šárka Vaculíková, Ladislav Hampl, Petr Vondráček, Lukáš Pavlásek, aj.

"Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Ale pozor, v rybníku hledajících se může objevit i dravá štika. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti.


rezervovat 31.07.2016 - André Rieu: Koncert z Maastrichtu 2016 - Letní kino na zámku

 Andrého koncert trhal v roce 2015 rekordy v návštěvnosti v mnoha zemích a publikum zaujal v každém koutu Evropy. Letos se znovu těšíme na osvědčené, ale i nové tváře a doufáme, že se k nám ve svém kině na tuhle fantastickou událost přidáte. Nizozemský mistr André Rieu se vrací do rodného Maastrichtu na další neuvěřitelný koncert pod širým nebem, plný hudby, smíchu i ohňostrojů. Připravte se na spoustu emocí během mimořádného koncertu tohoto roku, který baví publikum po celém světě. André je fanouškům důvěrně známý jako "král waltzu". Každý rok vystupuje před tisíci fanoušky v překrásných kulisách středověkého náměstí svého rodného Maastrichtu v Nizozemsku. Letos se k němu jako vždy připojí slavný Johann Strauss Orchestra, jeho sopranistky a tenoři a speciální hosté. Koncerty v Maastrichtu jsou z celé Adrého sezóny nejpopulárnější a v roce 2016 se navíc chystá největší a nejvelkolepějšímu vystoupení, které bylo kdy v kinech k vidění. André chce okouzlit publikum na nezapomenutelném večeru plném humoru, hudby a emocí. Nechte se pohltit okouzlující atmosférou, která baví publikum v každém koutě planety. Všechny Andrého fanoušky svádí dohromady společná touha sdílet a zažít překrásnou hudbu, smích, tanec i několik slz. Když se ptali Adrého, co by vzkázal svým fanouškům po celém světě, řekl: "Jsem tak rád, že můj koncert v domácím Maastrichtu bude v červenci znovu k vidění v kinech! Bude to úžasný večer a můžu vám slíbit, že to bude hudební zážitek, který si budete pamatovat. Jestli se k nám nemůžete přidat v Maastrichtu, dorazíme my za vámi do vašeho kina."


rezervovat 02.08.2016 - Hra peněz - Letní kino na zámku

 Režie: Jodie Foster

Hrají: George Clooney, Julia Roberts, Jack O'Connell, Dominic West, Caitriona Balfe, Christopher Denham, Giancarlo Esposito, Liz Celeste, Marko Caka, Pernell Walker, aj.

V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního televizního pořadu Leeho Gatese a jeho producentky Patty, kteří se ocitají ve velice výbušné situaci poté, co kontrolu nad studiem násilím převezme rozzlobený finančník, jenž přišel o veškerý svůj majetek (Jack O'Connell). V průběhu napínavého střetu, vysílaného televizí v přímém přenosu milionům diváků, jsou Lee a Patty nuceni pustit se do boje nejen s útočníkem samotným, ale také s časem, aby rozpletli záhadu konspirace, ukrývající se na pozadí současných frenetických a vysoce technizovaných globálních obchodních trhů.


rezervovat 03.08.2016 - Kniha džunglí - Letní kino na zámku

 Režie: Jon Favreau

Hrají: Neel Sethi, Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Christopher Walken, Giancarlo Esposito, Lupita Nyong'o, Jamie Dornan

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně.


rezervovat 04.08.2016 - Podfukáři 2 - Letní kino na zámku

 Režie: Jon Murray Chu

Hrají: Mark Ruffalo, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Lizzy Caplan, Dave Franco, Daniel Radcliffe, Morgan Freeman, aj.

Špičkoví iluzionisté ze skupiny ČTYŘI JEZDCI [Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan] se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin.


rezervovat 05.08.2016 - Sebevražedný oddíl - Letní kino na zámku

 Režie: David Ayer

Hrají: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara, aj.

Tajná vládní agentura A.R.G.U.S., kterou vede Amanda Waller (Viola Davis), vytvoří skupinku super padouchů, které říkají Suicide Squad - sebevražedná skupina. To proto, že se občas jeden z nich nevrátí z akce zpět. Provedení jednotlivých úkolů vede k výměně za kratší tresty odnětí svobody pro jednotlivé zúčastněné.


rezervovat 07.08.2016 - Jak básníci čekají na zázrak - Letní kino na zámku

 Režie: Dušan Klein

Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Linda Rybová, Lukáš Vaculík, Filip Antonio, Tereza Brodská, Eva Jeníčková, Josef Somr, Pavel Zedníček, Michaela Badinková, Petr Cemper, aj.

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano?


rezervovat 09.08.2016 - Pavel Kohout – varhany
19:00 děkanský kostel Povýšení sv. Kříže | 2. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Koncert špičkového českého varhaníka, laureáta řady interpretačních soutěží doma i v cizině. | Program: J. S. Bach, F. Musil, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Reinberger a P. Eben. | Vstupné: 120 Kč, studenti/senioři 90 Kč.

11.08.2016 - Česká filharmonie – Romano Drom 2016

20:00 jižní zahrady | Čhavorenge - Ida Kelarová | Tradiční i soudobá romská tvorba | D. Dužda, J. Brahms, G. Boulanger | Vstup volný.

12.08.2016 - Noční prohlídky
  

21:00 první nádvoří | Hraná prohlídka - noční výlet do 19. století, kdy se na zámku setkali tři evropští panovníci. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč,
rodinné 350 Kč - vstupenky je nutné předem rezervovat

21.08.2016 - William Shakespeare: Jindřich VI. - 1. díl
   

20:00 jižní zahrady | Již počtvrté letní shakespearovské představení v zámeckých zahradách | Anglický král umírá, hra o trůny začíná. | Překlad: Martin Hilský, dramaturgie: Vladimír Čepek, režie: Filip Nuckolls | Uvádí
Činoherák Ústí nad Labem. Vstupné: 220 Kč, studenti/senioři/ ZTP 180 Kč

27.08.2016 - XVI. Literární Zarafest
 

15:00 Růžová zahrada | Program celého festivalu najdete na: www.zarafest.cz

28.08.2016 - Slavnosti vína a medu
   


od 10:00 hlavní nádvoří | Stánky s vínem a medem, soutěžní ochutnávky, přednášky o včelařství a další program. | Vstup volný


rezervovat 29.09.2016 - Amarcord (SRN)
19:00 zámek – Knihovní sál | 4. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Wolfram Lattke, Robert Pohlers – tenor, Frank Ozimek – baryton, Daniel Knauft, Holger Krause – bas. | Program: Evropský romantismus a lidové písně z celého světa – C. Saint-Saë ns, R. Schumann, L. Janáček a E. Elgar. | Koncert je součástí mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica 2016. | Vstupné: 250 Kč / 10 €.