česky | Deutsch | English
zámek Děčín > Program
 

Program


rezervovat 26.07.2016 - Deadpool - Letní kino na zámku

 Režie: Tim Miller

Hudba: Junkie XL

Hrají: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Gina Carano, Brianna Hildebrand, Leslie Uggams, Jed Rees, Karan Soni, Ben Wilkinson, Stan Lee

Nejsem žádnej z**** superhrdina. Je to tak. Deadpool je největší překvapení mezi comicsovými adaptacemi. Je to zábavné, sprosté, pubertální, jednoduché, ale chytré, a je to prostě dobré. Přijďte zas.


rezervovat 27.07.2016 - Zootropolis: Město zvířat - Letní kino na zámku

 Režie: Byron Howard, Rich Moore

Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda.


rezervovat 30.07.2016 - Sezn@mka - Letní kino na zámku

 Režie: Zita Marinovová

Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Zuzana Kajnarová, Marie Doležalová, Šárka Vaculíková, Ladislav Hampl, Petr Vondráček, Lukáš Pavlásek, aj.

"Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Ale pozor, v rybníku hledajících se může objevit i dravá štika. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti.


rezervovat 31.07.2016 - André Rieu: Koncert z Maastrichtu 2016 - Letní kino na zámku

 Andrého koncert trhal v roce 2015 rekordy v návštěvnosti v mnoha zemích a publikum zaujal v každém koutu Evropy. Letos se znovu těšíme na osvědčené, ale i nové tváře a doufáme, že se k nám ve svém kině na tuhle fantastickou událost přidáte. Nizozemský mistr André Rieu se vrací do rodného Maastrichtu na další neuvěřitelný koncert pod širým nebem, plný hudby, smíchu i ohňostrojů. Připravte se na spoustu emocí během mimořádného koncertu tohoto roku, který baví publikum po celém světě. André je fanouškům důvěrně známý jako "král waltzu". Každý rok vystupuje před tisíci fanoušky v překrásných kulisách středověkého náměstí svého rodného Maastrichtu v Nizozemsku. Letos se k němu jako vždy připojí slavný Johann Strauss Orchestra, jeho sopranistky a tenoři a speciální hosté. Koncerty v Maastrichtu jsou z celé Adrého sezóny nejpopulárnější a v roce 2016 se navíc chystá největší a nejvelkolepějšímu vystoupení, které bylo kdy v kinech k vidění. André chce okouzlit publikum na nezapomenutelném večeru plném humoru, hudby a emocí. Nechte se pohltit okouzlující atmosférou, která baví publikum v každém koutě planety. Všechny Andrého fanoušky svádí dohromady společná touha sdílet a zažít překrásnou hudbu, smích, tanec i několik slz. Když se ptali Adrého, co by vzkázal svým fanouškům po celém světě, řekl: "Jsem tak rád, že můj koncert v domácím Maastrichtu bude v červenci znovu k vidění v kinech! Bude to úžasný večer a můžu vám slíbit, že to bude hudební zážitek, který si budete pamatovat. Jestli se k nám nemůžete přidat v Maastrichtu, dorazíme my za vámi do vašeho kina."


rezervovat 02.08.2016 - Hra peněz - Letní kino na zámku

 Režie: Jodie Foster

Hrají: George Clooney, Julia Roberts, Jack O'Connell, Dominic West, Caitriona Balfe, Christopher Denham, Giancarlo Esposito, Liz Celeste, Marko Caka, Pernell Walker, aj.

V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního televizního pořadu Leeho Gatese a jeho producentky Patty, kteří se ocitají ve velice výbušné situaci poté, co kontrolu nad studiem násilím převezme rozzlobený finančník, jenž přišel o veškerý svůj majetek (Jack O'Connell). V průběhu napínavého střetu, vysílaného televizí v přímém přenosu milionům diváků, jsou Lee a Patty nuceni pustit se do boje nejen s útočníkem samotným, ale také s časem, aby rozpletli záhadu konspirace, ukrývající se na pozadí současných frenetických a vysoce technizovaných globálních obchodních trhů.


rezervovat 03.08.2016 - Kniha džunglí - Letní kino na zámku

 Režie: Jon Favreau

Hrají: Neel Sethi, Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Christopher Walken, Giancarlo Esposito, Lupita Nyong'o, Jamie Dornan

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně.


rezervovat 04.08.2016 - Podfukáři 2 - Letní kino na zámku

 Režie: Jon Murray Chu

Hrají: Mark Ruffalo, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Lizzy Caplan, Dave Franco, Daniel Radcliffe, Morgan Freeman, aj.

Špičkoví iluzionisté ze skupiny ČTYŘI JEZDCI [Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan] se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin.


rezervovat 05.08.2016 - Sebevražedný oddíl - Letní kino na zámku

 Režie: David Ayer

Hrají: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara, aj.

Tajná vládní agentura A.R.G.U.S., kterou vede Amanda Waller (Viola Davis), vytvoří skupinku super padouchů, které říkají Suicide Squad - sebevražedná skupina. To proto, že se občas jeden z nich nevrátí z akce zpět. Provedení jednotlivých úkolů vede k výměně za kratší tresty odnětí svobody pro jednotlivé zúčastněné.


rezervovat 07.08.2016 - Jak básníci čekají na zázrak - Letní kino na zámku

 Režie: Dušan Klein

Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Linda Rybová, Lukáš Vaculík, Filip Antonio, Tereza Brodská, Eva Jeníčková, Josef Somr, Pavel Zedníček, Michaela Badinková, Petr Cemper, aj.

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano?


rezervovat 09.08.2016 - Pavel Kohout – varhany
19:00 děkanský kostel Povýšení sv. Kříže | 2. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Koncert špičkového českého varhaníka, laureáta řady interpretačních soutěží doma i v cizině. | Program: J. S. Bach, F. Musil, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Reinberger a P. Eben. | Vstupné: 120 Kč, studenti/senioři 90 Kč.

rezervovat 10.08.2016 - Noční prohlídka od 21:00
21:00 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na děčínském zámku setkali tři evropští panovníci. | Hrají: Josef Barták, Petra Nedvědová, Petr Svoboda, Michal Nedvěd, Vít Kofroň, Aleš Kalvoda ad. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

rezervovat 10.08.2016 - Noční prohlídka od 21:45
21:45 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na zámku setkali tři evropští panovníci. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

11.08.2016 - Česká filharmonie – Romano Drom 2016

20:00 jižní zahrady | Čhavorenge - Ida Kelarová | Tradiční i soudobá romská tvorba | D. Dužda, J. Brahms, G. Boulanger | Vstup volný.

rezervovat 12.08.2016 - Noční prohlídka od 21:00
21:00 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na děčínském zámku setkali tři evropští panovníci. | Hrají: Josef Barták, Petra Nedvědová, Petr Svoboda, Michal Nedvěd, Vít Kofroň, Aleš Kalvoda ad. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

rezervovat 12.08.2016 - Noční prohlídka od 21:45
21:45 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na zámku setkali tři evropští panovníci. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

rezervovat 12.08.2016 - Noční prohlídka od 22:30
22:30 první nádvoří | Hraná prohlídka – noční výlet do 19. století, kdy se na zámku setkali tři evropští panovníci. | Vstupné: 140 Kč, děti 80 Kč, rodinné 350 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

21.08.2016 - William Shakespeare: Jindřich VI. - 1. díl
   

20:00 jižní zahrady | Již počtvrté letní shakespearovské představení v zámeckých zahradách | Anglický král umírá, hra o trůny začíná. | Překlad: Martin Hilský, dramaturgie: Vladimír Čepek, režie: Filip Nuckolls | Uvádí
Činoherák Ústí nad Labem. Vstupné: 220 Kč, studenti/senioři/ ZTP 180 Kč

27.08.2016 - XVI. Literární Zarafest
 

15:00 Růžová zahrada | Program celého festivalu najdete na: www.zarafest.cz

28.08.2016 - Slavnosti vína a medu
   


od 10:00 hlavní nádvoří | Stánky s vínem a medem, soutěžní ochutnávky, přednášky o včelařství a další program. | Vstup volný


rezervovat 21.09.2016 - Duo Bretas–Kevorkian (Brazílie)
19:00 zámek – Rohový sál | 3. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Patrícia Bretas, Josiane Kevorkian – čtyřruční klavír | Tradiční chopinovský koncert hostí vynikající klavírní duo z Latinské Ameriky. | Program: F. Chopin – Tarantelle op. 43, A. Dvořák – Slovanské tance op. 72 (výběr), E. Grieg – Peer Gynt, Suita č. 1 op. 46, B. Martinů – z cyklu Loutky, F. Mignone, M. Santos, R. Tacuchian, G. de Sá a R. Miranda. | Mecenášem koncertu je pan Valdemar Grešík. | Vstupné: 180 Kč, studenti/senioři/ZTP 150 Kč.

rezervovat 29.09.2016 - Amarcord (SRN)
19:00 zámek – Knihovní sál | 4. koncert cyklu Zámecké podvečery s hudbou 2016 | Wolfram Lattke, Robert Pohlers – tenor, Frank Ozimek – baryton, Daniel Knauft, Holger Krause – bas. | Program: Evropský romantismus a lidové písně z celého světa – C. Saint-Saë ns, R. Schumann, L. Janáček a E. Elgar. | Koncert je součástí mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica 2016. | Vstupné: 250 Kč / 10 €.