UPOZORNĚNÍ: Od 21.8.2023 uzavřena Růžová zahrada z důvodu rekonstrukce. Dlouhá jízda je uzavřena pro pěší od 5.2.2024. Více informací ZDE

Zámek Děčín

Adopce růží

Adopcí růžového keře z Růžové zahrady přispějete k zachování a údržbě tohoto unikátního romantického místa. Získáte od nás fyzický dárek v podobě řezané květiny z vámi vybraného keře a deset volných vstupů do zahrady. Růžová zahrada čítá kolem 30 druhů růží, z nichž některé odrůdy pocházejí ještě z doby jejího založení. Okrasná zahrada se sochami, sala terrenou a dvoupatrovým elegantním glorietem je vrcholem barokního umění na děčínském zámku a my věříme, že vaše podpora ještě umocní půvab tohoto místa. Adopce růžového keře z Růžové zahrady je vhodným a romantickým dárkem pro vaši blízkou osobu.

Adopce růží

Vážení dárci a adoptivní rodiče zámeckých růží,
Růžová zahrada projde spolu s Dlouhou jízdou rozsáhlou rekonstrukcí a je nyní uzavřena do konce roku 2025. Děkujeme všem, kteří si u nás doposud adoptovali růžové keře. Část růží bude přesazena do jižních zámeckých zahrad.

Cena a délka adopce

Adopce stojí 500 Kč a trvá vždy jeden rok. Je možné přispět i vyšší částkou. Výši daru si můžete od 1.000 Kč uplatnit v rámci svého ročního daňového přiznání k dani z příjmů.  

Co adopce obnáší?

Adopcí růže uzavřete darovací smlouvu na jeden rok. Smlouva je formulovaná jako příjem daru na podporu Růžové zahrady. Dále obdržíte adopční certifikát, který bude sloužit i jako volná vstupenka. U každé květiny bude cedulka se jménem adoptivního rodiče. V období květu vám naše zahradnice připraví 3 kusy vaší řezané květiny. O květinu volejte zahradnicím 2 - 3 dny předem na tel.: 737 156 306, 778 745 257 (po - pá 8.00 - 15.00 h).

Jak je možné adopci vyřídit?

Vyberte si z našeho seznamu níže či přímo v Růžové zahradě růžový keř.

Sjednejte si u nás schůzku e-mailem: kozlikova@zamekdecin.cz, případně telefonicky na 773 759 256 (8.30 – 16.00 h). Na schůzce s vámi uzavřeme smlouvu - stanete se dárcem,  zaplatíte poplatek a obdržíte adopční certifikát. Ten můžete někomu darovat, adopce růžového keře je velmi oblíbeným a romantickým dárkem. V případě zájmu můžete adoptovat více keřů pro více osob. Cedulku se jménem adoptivního rodiče vám vyrobíme do cca 3 týdnů. Platit lze hotově i kartou.

Adopci je možné vyřídit i na dálku. Zažádejte si o ni na kozlikova@zamekdecin.cz., pošleme vám instrukce.

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše