UPOZORNĚNÍ: Od 21.8.2023 uzavřena Růžová zahrada z důvodu rekonstrukce. Dlouhá jízda je uzavřena pro pěší od 5.2.2024. Více informací ZDE

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Info>Jak se k nám dostanete

Jak se k nám dostanete

Děčín je důležitým dopravním uzlem, a proto se k nám snadno dostanete autem, vlakem, autobusem, na kole i pěšky. Od dubna do října můžete využít i lodní dopravu po Labi.

Adresa: Dlouhá Jízda 1254/11, Děčín
GPS: 50.7787700N, 14.2096586E


Přístupové cesty ke vstupům na Zámek Děčín

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Přístupová cesta Dlouhou jízdou na zámek je dočasně UZAVŘENA!

Momentálně žádná z přístupových cest na zámek NENÍ BEZBARIÉROVÁ.

Autem

V nejbližším okolí zámku jsou k dispozici tři parkoviště. Neplacené parkoviště najdete u městské knihovny (GPS 50.7818289N, 14.2094456E), zpoplatněná parkoviště jsou u Zámeckého rybníka (GPS 50.7783217N, 14.2145739E a 50.7775644N, 14.2121028E). Ze všech tří parkovišť dojdete na zámek pěšky za 10 minut. Další možností je soukromé parkoviště u bývalé zámecké sýpky - "parkoviště u zámku" (GPS 50.7789861N, 14.2133547E), které sousedí s Jižními zahradami a nachází se tedy v bezprostřední blízkosti zámku.

Z Prahy

Nejrychlejší a nejpohodlnější trasa je po dálnici D8, ze které na sjezdu č. 69 (před Ústím nad Labem) sjedete na silnici č. 613 a dále č. 62 (E442), která vás podél řeky Labe dovede až do Děčína. V Děčíně přejedete po mostě přes řeku a sjedete na prvním sjezdu na kruhový objezd, který opustíte druhým výjezdem vpravo (u čerpací stanice Benzina). Tato cesta vám potrvá asi 1,5 hodiny.

Pokud se chcete vyhnout placeným úsekům, doporučujeme jet po silnici č. 608 a za obcí Straškov odbočit na Roudnici n. L. a pokračovat po silnici č. 240 do obce Polepy a dále směr Děčín. Další možností je cesta po silncii č. 9 přes Neratovice a Mělník do Liběchova a dále přes Štětí opět do obce Polepy, kde se obě trasy spojují a vedou po silnici č. 240 a dále 260 až k řece Labe a dále do Děčína. Jakmile přijedete v Děčíně na kruhový objezd, opusťe jej třetím výjezdem vpravo (u čerpací stanice Benzina). Obě tyto cesty vám potrvají asi 2 hodiny.

Z Liberce

Nejrychlejší a nejjednodušší cesta z Liberce na děčínský zámek je po silnici č. 35 (E442), která vás jako hlavní silnice dovede přes Nový Bor až do Děčína. Tato cesta vám potrvá asi 1 hodinu.

Z Karlových Varů

Nejjednodušší cesta ze severozápadního koutu Čech do Děčína je po silnici č. 13 (E442) přes Klášterec nad Ohří, Chomutov, Most a Teplice v Čechách až do Ústí nad Labem, kde najedete na neplacený úsek dálnice D8, ze které na sjezdu č. 69 sjedete na silnici č. 613 a dále č. 62 (E442), která vás podél řeky Labe dovede až do Děčína. V Děčíně přejedete po mostě přes řeku a sjedete na prvním sjezdu na kruhový objezd, který opustíte druhým výjezdem vpravo (u čerpací stanice Benzina). Tato cesta vám potrvá asi 2 hodiny.

Vlakem

Děčín leží na trase důležitého železničního koridoru Praha–Drážďany, a proto je cesta vlakem jednou z nejpraktičtějších.

Přímo před hlavním nádražím naleznete zastávky MHD. K cestě na zámek můžete využít linky č. 201, 202, 204, 207 a dále 208, 209, 212, 214. Vystoupíte na druhé zastávce „Tyršova ulice“, poté se dáte vlevo a rovně a z Tyršovy ulice se dostane do ulice Křížové, které dominuje kostel Povýšení sv. Kříže. Projdete okolo něj a zatočíte vpravo, barokní Křížovou branou vstoupíte do Dlouhé jízdy (momentálně nedostupné - přístupová cesta pouze přes Jižní zahrady/Severní cesty), která vede přímo na zámek.

Pokud se cítíte na pěší pochod, trvá cesta z hlavního nádraží na zámek zhruba 25 min.

Při cestě od Liberce či po pravé (střekovské) straně Labe můžete vystoupit již ve stanici Děčín východ. Pěší cesta z tohoto nádraží na zámek vám bude trvat asi 10 min.

Autobusem

Autobusovou linkou se do Děčína dostanete např. z Liberce, České Lípy či Ústí nad Labem. Při cestě z Prahy musíte přestoupit v Ústí nad Labem.

Pokud jste na výletě či dovolené v oblasti Národního parku České Švýcarsko, můžete využít turistickou autobusovou linku č. 434 na trase Děčín – Hřensko – Mezní Louka – Jetřichovice – Chřibská – Doubice – Krásná Lípa.

Vystupte na zastávce „Myslbekova“ a na zámek se pěšky dostanete zhruba za 5 minut.

Lodí

Děčín byl od nepaměti spojen s lodní dopravou, proto byste jen těžko vymysleli stylovější způsob cestování. Lodí se můžete svézt jak od Hřenska, tak od Ústí nad Labem.

Plavby provozuje Labská plavební společnost jako linku 902 v rámci DÚK.

Loď bude opět vyplouvat na jaře 2020. Potřebné informace se dozvíte na webových stránkách dopravce. Doporučujeme rezervaci předem. Cyklisty jistě potěší, že loď také přepravuje až 20 kol.

Na kole

Jedna z cyklostezek vede po levém labském břehu od státní hranice s Německem, při cestě od Hřenska se na ní dostanete přívozem v Dolním Žlebu.

Další cyklostezky jsou vybudované na pravém břehu Labe pro cestu z Ústí nad Labem a příjemná je i jízda z Benešova nad Ploučnicí.

Vaši kondici poté prověří stoupání přístupovou cestou zvanou Dlouhá jízda (momentálně nedostupné - přístupová cesta pouze přes Jižní zahrady/Severní cesty). V barokních dobách byla vystavěna pro pohled z koňského hřbetu. Vyzkoušejte, zdali je pohled z kola stejně působivý.

Pěšky

Děčín je místem, kde se pěší turistice vždy velmi dařilo. První turistické a vycházkové stezky zde byly vybudovány již před rokem 1822. Navažte na tuto tradici a vydejte se k nám pěšky! Můžete si vybrat mezi táhlým stoupáním barokní Dlouhé jízdy (momentálně nedostupné - přístupová cesta pouze přes Jižní zahrady/Severní cesty), serpentinovou cestou z města, která vás povede částí zámeckého parku, či vstupem u dřevěného mostu před soutokem Labe a Ploučnice, který vás provede kouzelnými Jižními zahradami - v době otevření od dubna do září.

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše