UPOZORNĚNÍ: Od 21.8.2023 uzavřena Růžová zahrada z důvodu rekonstrukce. Dlouhá jízda je uzavřena pro pěší od 5.2.2024. Více informací ZDE

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Prohlídky>Haptické prohlídky

Haptické prohlídky

Komentovaná prohlídka je určena pro nevidomé a zrakově postižené a je uzpůsobena hmatovému, sluchovému a dokonce i čichovému vnímání.

Haptické prohlídky
Věk 6 let a více
Trvání 60 minut
Kapacita max 15 osob
Konání na objednání
Toalety zdarma WC Psí doprovod pes v tašce
Bezbariérový přístup bezbariérové

Poznejte vnitřní zámecké prostory na vlastní kůži, a to doslova - dotýkejte se nábytku, kachlových kamen, dveřních zárubní, závěsů, kříšťálových lustrů a mnohého dalšího vybavení. Zakuste ducha doby i v těch nejmenších detailech, jakými jsou zlacené lemy, krajka, knoflíčky či obdoba brokátu na barokních kostýmech našich figurín. Vyzkoušejte dobové psací náčiní - husí brk nebo inkoustové pero s kalamářem. Zapojte svou fantazii při zkoumání nočního stolku v ložnici, kde můžete nahmatat ukryté šperky. Zapojte i svůj sluch a ponořte se do doby, kdy na zámku zněl Děčínský valčík od Fryderyka Chopina osobně. Stranou úplného prožitku nemůže zůstat ani váš čich, a proto vás pozveme do historické knihovny s charakteristickou vůní starých knih.

Audiopozvánka v MP3

Vstupné

Ceny jsou uvedeny s DPH.

 ZTP, ZTP/P,
děti 6 - 15 let 1)
Studenti,
senioři 2)
Dospělí
Haptická prohlídka 60 Kč 90 Kč 120 Kč

1) Děti do 6 let a doprovod osob ZTP/P mají vstup zdarma.
2)
Nárok na slevu mají studenti od 15 do 26 let po předložení studentského průkazu a senioři ve věku 65 let a více po předložení průkazu s datem narození.

Kdy přijít

Na prohlídku je nutno se objednat cca 14 dní předem (vhodný počet je 15 osob), a to osobně na pokladně, na e-mailech kozlikova@zamekdecin.cz a filip.kral@zamekdecin.cz nebo tel. +420 412 518 905, kde vám sdělíme bližší informace.

 Časy prohlídek 
 Celoročně dle programu nebo na objednání

 

 

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás a my to dáme do pořádku.

A není-li to váš šálek kávy, pak pro vás v nabídce máme mnoho dalších prohlídek a akcí na zámku. Ať už si vyberete kteroukoliv, těšíme se na vás.

 

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše