AKTUÁLNĚ: Prohlídky jsou možné pro max. 20 lidí bez omezení; skupiny většího počtu osob pouze s negativním testem, po očkování nebo s potvrzením o prodělaném onemocnění Covid-19. Více informací ZDE

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Prohlídky>Haptické prohlídky

Haptické prohlídky

Komentovaná prohlídka je určena pro nevidomé a zrakově postižené a je uzpůsobena hmatovému, sluchovému a dokonce i čichovému vnímání.

Haptické prohlídky
Věk 6 let a více
Trvání 60 minut
Kapacita max 15 osob
Konání na objednání
Toalety zdarma WC Psí doprovod pes v tašce
Bezbariérový přístup bezbariérové

Poznejte vnitřní zámecké prostory na vlastní kůži, a to doslova - dotýkejte se nábytku, kachlových kamen, dveřních zárubní, závěsů, kříšťálových lustrů a mnohého dalšího vybavení. Zakuste ducha doby i v těch nejmenších detailech, jakými jsou zlacené lemy, krajka, knoflíčky či obdoba brokátu na barokních kostýmech našich figurín. Vyzkoušejte dobové psací náčiní - husí brk nebo inkoustové pero s kalamářem. Zapojte svou fantazii při zkoumání nočního stolku v ložnici, kde můžete nahmatat ukryté šperky. Zapojte i svůj sluch a ponořte se do doby, kdy na zámku zněl Děčínský valčík od Fryderyka Chopina osobně. Stranou úplného prožitku nemůže zůstat ani váš čich, a proto vás pozveme do historické knihovny s charakteristickou vůní starých knih.

Audiopozvánka v MP3

Vstupné

Ceny jsou uvedeny s DPH.

 ZTP, ZTP/P,
děti 6 - 15 let 1)
Studenti,
senioři 2)
Dospělí
Haptická prohlídka 60 Kč 90 Kč 120 Kč

1) Děti do 6 let a doprovod osob ZTP/P mají vstup zdarma.
2)
Nárok na slevu mají studenti od 15 do 26 let po předložení studentského průkazu a senioři ve věku 65 let a více po předložení průkazu s datem narození.

Kdy přijít

Na prohlídku je nutno se objednat cca 14 dní předem (vhodný počet je 15 osob), a to osobně na pokladně, na e-mailech kozlikova@zamekdecin.cz a filip.kral@zamekdecin.cz nebo tel. +420 412 518 905, kde vám sdělíme bližší informace.

 Časy prohlídek 
 Celoročně dle programu nebo na objednání

 

 

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás a my to dáme do pořádku.

A není-li to váš šálek kávy, pak pro vás v nabídce máme mnoho dalších prohlídek a akcí na zámku. Ať už si vyberete kteroukoliv, těšíme se na vás.

 

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím