Zámek Děčín

Zámek Děčín>Info>O zámku>Mariánská louka

Mariánská louka

Mariánská louka, nacházející se v centru města jižně od zámeckých zahrad, je unikátní lokalitou s pozůstatky středověkého města. Byla osídlena údajně až do 16. století a její jméno je odvozené od kostela Panny Marie, který tu kdysi stával.

Mariánská louka
 

Archeologické nálezy z tohoto místa jsou v současnosti k vidění v Oblastním muzeu Děčín. Jeho stálá expozice se věnuje právě archeologickým průzkumům, díky nimž se podařilo zmapovat historii osídlení a zároveň obsahuje keramické střepy, drobné kovové předměty a mnoho jiných zajímavostí.

Dnes má Mariánská louka atmosféru oázy klidu v centru Děčína, vybízí k piknikovým posezením a procházkám během celého roku.

Ze zámeckého areálu je nejbližší cestou řetězová lávka přes náhon ze zámeckého rybníku. Celou krásu Mariánské louky můžete z ptačí perspektivy obdivovat během prohlídek zámeckého parkánu nebo z protější vyhlídky na Pastýřské stěně.


symbol Zámek Děčín

 

 

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše