AKTUÁLNĚ: Prohlídky jsou možné pro max. 20 lidí bez omezení; skupiny většího počtu osob pouze s očkováním, kromě výjimek uvedených ZDE Na kulturní akce omezení dle informací ZDE
!DŮLEŽITÉ! Ve dnech 15. - 28. listopadu 2021 bude na pokladně omezen provoz z důvodu rekonstrukce.

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Info>O zámku>Mariánská louka

Mariánská louka

Mariánská louka, nacházející se v centru města jižně od zámeckých zahrad, je unikátní lokalitou s pozůstatky středověkého města. Byla osídlena údajně až do 16. století a její jméno je odvozené od kostela Panny Marie, který tu kdysi stával.

Mariánská louka
 

Archeologické nálezy z tohoto místa jsou v současnosti k vidění v Oblastním muzeu Děčín. Jeho stálá expozice se věnuje právě archeologickým průzkumům, díky nimž se podařilo zmapovat historii osídlení a zároveň obsahuje keramické střepy, drobné kovové předměty a mnoho jiných zajímavostí.

Dnes má Mariánská louka atmosféru oázy klidu v centru Děčína, vybízí k piknikovým posezením a procházkám během celého roku.

Ze zámeckého areálu je nejbližší cestou řetězová lávka přes náhon ze zámeckého rybníku. Celou krásu Mariánské louky můžete z ptačí perspektivy obdivovat během prohlídek zámeckého parkánu nebo z protější vyhlídky na Pastýřské stěně.


symbol Zámek Děčín

 

 

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím