UPOZORNĚNÍ: Od 21.8.2023 uzavřena Růžová zahrada z důvodu rekonstrukce. Dlouhá jízda je uzavřena pro pěší od 5.2.2024. Více informací ZDE

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Info>Projektové spolupráce

Projektové spolupráce

Zámek Děčín spolupracuje na několika projektech pro podporu kulturního dění v Děčíně.

Projektové spolupráce

PROJEKT EU: Šlechtické poklady – Radost ze sbírání v Sasku a Čechách (2016-2018)

Sběratelská vášeň se řadí k nejstarším zálibám lidstva a patřila samozřejmě i ke šlechtě. Po jejich vzoru se i nižší šlechta věnovala sběratelské činnosti.

Také na zámcích Děčín a Weesenstein žili nadšení sběratelé, na jejichž exponátech je dokumentován rozmanitý osud šlechty v České republice a v Německu zejména ve 20. století. Na obou zámcích jsou na zvláštních výstavách představeny objekty z různých sbírek.

Spolu s naším partnerem zámkem Weesenstein chceme pomocí workshopů, přednášek a dalších akcí, kterých se můžete zúčastnit, opět nechat ožít sběratelskou vášeň v přeshraničním měřítku.

Objevuj památky

logo projektu objevuj památkyProjekt Objevuj památky je inovativní propagační platformou, spojující soukromé, obecní, městské a krajské kulturní a technické památky v České republice. Nabízí tipy na výlety a aktuality o kulturních akcích, novinkách a službách. Jeho hlavním cílem je informovat veřejnost a podporovat návštěvnost těchto památek, jak mezi domácími návštěvníky, tak i mezi zahraničními turisty.

Více informací o projektu na www.objevujpamatky.cz

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®

V našem regionu se můžete setkat s výrobky označenými speciálním logem ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®. Tato značka není jen symbolem kvality, ale i podporou regionálních tradic a charakteru, ať už ve výrobě, potravinách či službách. Jejím cílem je zviditelnit jednotlivé regiony a jejich unikátní nabídku, a to prostřednictvím dodržování jednotných pravidel a standardů, které koordinuje Asociace regionálních značek.

I Zámek Děčín se připojil k tomuto projektu a nabízí certifikovaný produkt - dětské prohlídky „Za tajemstvím zámeckých dětí“.

 

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše