UPOZORNĚNÍ: Od 21.8.2023 uzavřena Růžová zahrada z důvodu rekonstrukce. Dlouhá jízda je uzavřena pro pěší od 5.2.2024. Více informací ZDE

Zámek Děčín

Haptický program

Tímto programem bychom dětem rádi přiblížili život osob se zrakovým postižením.

Haptický program
Věk 1. - 9. třída ZŠ
Trvání 90 minut
Kapacita max 25 osob
Konání na objednání
Toalety zdarma WC Psí doprovod pes v tašce
Bezbariérový přístup bezbariérové

Děti si mohou vyzkoušet a prohlédnout různé tyflopomůcky např. rozlišovače mincí a bankovek, haptickou mapu, oddělovač žloutku a bílku, hladinku sloužící k nalévaní nápojů, stolní i kapesní kalendář, učebnici angličtiny pro nevidomé a další.

Pro děti máme připraveno mnoho her zaměřených na rozvoj hmatového a sluchového vnímání. Např.  slepecké „Člověče, nezlob se“, přiřazování různých tvarů a materiálů, čtení slov pomocí prstů, sluchové a hmatové pexeso, hod zvukovým míčkem, přebírání a další.

Žáci si v programu nacvičí pohyb v prostoru se zavázanýma očima a slepeckou holí, seznámíme je s Braillovou abecedou či Pichtovým psacím strojem.

Program je realizován v listopadu, přesný termín bude včas zveřejněn.

Vstupné

Ceny jsou uvedeny s DPH.

 Jednotné vstupné
Školní prohlídka "Haptický program"
90 Kč

 

Kdy přijít

Rezervovat prohlídku můžete osobně na pokladně, na e-mailu info@zamekdecin.cz nebo tel. +420 773 759 256 (po - pá 8.30 – 16.00).

 Časy prohlídek
Listopad
dle programu nebo na objednání

 

 

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás a my to dáme do pořádku.

A není-li to váš šálek kávy, pak pro vás v nabídce máme mnoho dalších prohlídek a akcí na zámku. Ať už si vyberete kteroukoliv, těšíme se na vás.

 

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše