UPOZORNĚNÍ: Z důvodu vládního nařízení se zámek od pátku 18.12. 2020 do odvolání uzavírá pro návštěvníky. Ruší se i všechny naplánované kulturní akce včetně prohlídek zámku. Děkujeme za pochopení.

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Info>O zámku>Zámecké zahrady

Zámecké zahrady

Jen málokterý zámek v Česku se může pochlubit tolika zajímavostmi právě ve spojení se zahradami...

Zámecké zahrady

Růžová zahrada

Růžová zahrada

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna.

Více informací

Jižní zahrady

Jižní zahrady

Na jižní straně zámeckého svahu bývaly kdysi vinice. V první polovině 18. století zde vznikla okrasná barokní zahrada ve tvaru pětiúhelníka, v jehož vrcholu byl roku 1737 zřízen drobný, ale půvabný čajový altán se sochařskou i malířskou výzdobou.

Více informací

Adopce růží

Adopce růží

Adopcí růžového keře z Růžové zahrady přispějete k zachování a údržbě tohoto unikátního romantického místa. Získáte od nás fyzický dárek v podobě řezané květiny z vámi vybraného keře a deset volných vstupů do zahrady. Růžová zahrada čítá kolem 30 druhů růží, z nichž některé odrůdy pocházejí ještě z doby jejího založení. Okrasná zahrada se sochami, sala terrenou a dvoupatrovým elegantním glorietem je vrcholem barokního umění na děčínském zámku a my věříme, že vaše podpora ještě umocní půvab tohoto místa. Adopce růžového keře z Růžové zahrady je také vhodným dárkem.

Více informací

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím