UPOZORNĚNÍ: Od 21.8.2023 uzavřena Růžová zahrada z důvodu rekonstrukce. Dlouhá jízda je uzavřena pro pěší od 5.2.2024. Více informací ZDE

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Info>O zámku>Zámecké zahrady

Zámecké zahrady

Jen málokterý zámek v Česku se může pochlubit tolika zajímavostmi právě ve spojení se zahradami...

Zámecké zahrady

Růžová zahrada

Růžová zahrada

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna.

Více informací

Jižní zahrady

Jižní zahrady

Na jižní straně zámeckého svahu bývaly kdysi vinice. V první polovině 18. století zde vznikla okrasná barokní zahrada ve tvaru pětiúhelníku, v jehož vrcholu byl roku 1737 zřízen drobný, ale půvabný čajový altán se sochařskou i malířskou výzdobou.

Více informací

Adopce růží

Adopce růží

Adopcí růžového keře z Růžové zahrady přispějete k zachování a údržbě tohoto unikátního romantického místa. Získáte od nás fyzický dárek v podobě řezané květiny z vámi vybraného keře a deset volných vstupů do zahrady. Růžová zahrada čítá kolem 30 druhů růží, z nichž některé odrůdy pocházejí ještě z doby jejího založení. Okrasná zahrada se sochami, sala terrenou a dvoupatrovým elegantním glorietem je vrcholem barokního umění na děčínském zámku a my věříme, že vaše podpora ještě umocní půvab tohoto místa. Adopce růžového keře z Růžové zahrady je vhodným a romantickým dárkem pro vaši blízkou osobu.

Více informací

Adopce vinné révy

Adopce vinné révy

Adopcí hlavy vinné révy získáte možnost vlastní sklizně a umístění svého jména na vinici po dobu dvou let. Vinice bývaly ozdobou zámeckých zahrad a jejich sklizeň již od pradávna sloužila k vlastní výrobě vína. Taková sklizeň však nestačila a Thunové své sudy v zámeckých sklepeních doplňovali i lahodnými víny z úrodné oblasti Českého středohoří. Přínosem adopce je samozřejmě i podpora krásného místa a sounáležitost s děčínským zámkem. Adopce vinné révy je vhodným a originálním dárkem pro vaši blízkou osobu.

Více informací

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše