Zámek Děčín

Zámek Děčín>Program>Archiv akcí>2021>SoliDeo - 2. adventní koncert

SoliDeo - 2. adventní koncert

Adventní hudba renesance a baroka napříč Evropou. Koncert známého děčínského tělesa, které při svých produkcích používá dobové hudební nástroje.

SoliDeo - 2. adventní koncert

Kdy: 05. 12. 2021 18:00

Kde:  Zámecká kaple sv. Jiří

Vstupné:  160/130 Kč

Již nelze rezervovat


Koncertní provádění skladeb období 12. – první poloviny 18. století se stává autentičtější a posluchačsky zajímavější využitím dobových hudebních nástrojů. Tyto instrumenty znovu ožívají v dílnách hudebních nástrojařů, kteří je pro SOLIDEO vyrábějí díky vstřícnosti hudebních oddělení muzeí a historické literatuře. Posluchači se tak dostává hodnověrný sluchový i zrakový obraz prováděných skladeb. Při sestavování koncertního programu dbá soubor SOLIDEO na věkovou pestrost a různou hudební vyspělost publika. Proto vybírá skladby „stravitelné“ délkou a obsahem i pro méně zkušeného posluchače. Každou skladbu interpreti zajímavě uvedou a slovem představí i své nevšední hudební nástroje. Díky tomu jsou koncerty vhodné i pro mládež a všechny, kteří se tzv. „vážné hudby“ zbytečně obávají. Koncerty se stávají zajímavé právě stálým střídáním hudebních nástrojů. Soubor vystupuje v dobových kutnách, které ještě podtrhují snahu umělců co nejvěrněji zprostředkovat hudbu historicky vzdálenou, ovšem posluchačovu uchu i srdci docela blízkou a srozumitelnou.


Vstupné:

  • plné vstupné: 160 Kč 
  • studenti, senioři, ZTP: 130 Kč 
Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše