AKTUÁLNĚ: Od 31. května 2021 jsou možné prohlídky pro max. 10 lidí bez testu; do 30 lidí s negativním testem, po očkování nebo s potvrzením o prodělaném onemocnění Covid-19.

Zámek Děčín

Zámek Děčín>Program>Historické kočáry>Výstava Historické kočáry

Výstava Historické kočáry

Výstava hipomobilií ze sbírek Poštovního muzea v zámecké konírně.

Výstava Historické kočáry

Kdy: trvale

Kde:  Zámecká konírna

Vstupné:  50/30 Kč

Rezervace není nutná

Co na výstavě uvidíte

Díky spolupráci Zámku Děčín p. o. a Poštovního muzea v Praze můžete v impozantním prostoru barokní konírny vidět pestrou expozici historických kočárů nejrůznějších tvarů a typů zhruba z let 1850 až 1900. K vidění jsou jak kočáry výletní, tak vozy používané pro městský provoz, a dokonce i sportovní, určené k vozatajským závodům. Pestrá je i velikost vystavených kusů – od krátkých a lehkých sportovních vozů až k výletnímu kočáru z majetku rodiny Metternichů, který kvůli svým impozantním rozměrům málem dveřmi konírny ani neprošel. Asi nejzajímavějším exponátem je mohutný městský dvouspřežní kočár vyrobený okolo roku 1850, který údajně pochází přímo z majetku císařského dvora.

Výstavu můžete také vidět od dubna do října jako součást prohlídkového okruhu Barokní perly zámku.

Vstupné

Vstupenky na výstavu zakoupíte v pokladně.

Upozornění: poslední vstupenku vám prodáme půl hodiny před koncem otevírací doby zámku.

 Plné vstupnéDěti do 15 let
Výstava "Historické kočáry" 50 Kč 30 Kč

Otevírací doba

Pokud nechcete čekat nebo máte rádi soukromí, můžete se objednat na konkrétní čas (nejméně 6 lidí) nebo si zajistit soukromou prohlídku, a to osobně v pokladně, na e-mailu info@zamekdecin.cz nebo tel. +420 412 518 905.

 Časy prohlídek
Hlavní sezóna (červenec, srpen) 1100, 1300, 1500
Ostatní měsíce  1100, 1300, 1500

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím